Co powoduje brak wypróżnienia od 10 dni?

Potrzebuje porady specjalisty PILNIE! Mój kolega ma problemy z wypróżnianiem się od !!! 10 DNI!!! Po lewej stronie na wysokości nad biodrem (przed żebrami) ma wypukłość. Ma kłucie lewego boku. Jest obecnie w szpitali ale lekarze pomimo tomografu nie robili żadnych badań. Po oględzinach stwierdzili że kolega MUSI iść do toalety ale on pomimo częstych prób nie może się wypróżnić. Proszę PILNIE o poradę co to może być za dolegliwość oraz jakie są metody leczenia!

Witam

Nie wiem z jakiego powodu kolega trafił do szpitala i może to jest powiązane z zaparciami.
Jeśli kolega może jeść wszystko zalecam 2 łyżki oliwy na czczo wymieszane z kiwi, wypijanie 1,5 litra wody, zastosowanie błonnika np otręby z kefirem. W razie większych problemów proszę się udać na konsultację z lekarzem prowadzącym pacjenta.

Pozdrawiam
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie świeżo zmielonego lnu. 2 łyżki zmielonego lnu zalewamy 1 szklanką gorącej wody, szybko mieszamy. Zjeść po wystudzeniu.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/