Co powoduje brązowe upławy?

Dzień dobry, mam 31 lat i jestem mamą 2 dzieci, najmłodsze ma 6 miesięcy. Od jakiegoś czasu prawie miesiąc wydobywa mi się dziwny śluz czy jak to można opisać. Od dwóch dni upławy są bardzo ciemnobrązowe i do tego zapach okropny, pieczenie a także swędzenie. Podczas ciąży wykryli u mnie grzyba candida. Czy mogę mieć powikłania spowodowane przez tego grzyba? Zaczęłam od 3 tyg. zażywać antykoncepcję. Już sama nie wiem co mam robić, pomóżcie. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję bakteryjną pochwy. Wydaje się to bardzo prawdopodobne ze względu na stosowanie antykoncepcji hormonalnej w wywiadzie, a także typowe objawy kliniczne. Antykoncepcja hormonalna może zwiększać podatność na infekcje bakteryjne i grzybicze pochwy.

Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne oraz ewentualnie badanie mikrobiologiczne. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl