Co powoduje ciągłe duszności?

Witam, ciągle czuje duszności, rano mam płytki oddech, często nie mogę odetchnąć pełna piersią, łapiąc powietrze jak ryba. Zrobiłam wszelkie możliwe badania pod kątem astmy, serca i ogólne wszystko ok tylko refluks i niedobor d3 wykryto. Ciągle bezustannie jest mi duszno od ok pół roku, czy to astma. Leki typu ventolin nie koniecznie przynoszą ulgę, mam też nerwice(pod kontrolą psychologa) ciągle odpluwam żółta bądź biala flegme w dużych ilościach i często kaszle. Co robic dalej?czy to astma?

Radziłbym sprawdzić sobie poziom stresu podstawie pomiaru HRV ( heart rate variability, ) . To mogą być symptomy stresu plus nerwcy.Jeżeli tak jest to może oznaczać, że jest Pani źle leczona. Radziłbym skonsultować psychoterapeutę.
Pozdrawiam