Co powoduje ciągłe zmęczenie i zawroty głowy?

Witam. Jestem 20 letnia kobieta. Od ok miesiaca ciagle chodze zmeczona. Ciezko jest mi wstac, robi mi sie ciemno przed oczami. Zwykle czynnosci to dla mnie duzy wysilek. W pracy mam zwroty glowy i chodze rozkojarzona. Nie mam apetytu. Czesto meczy mnie klocie z lewej strony na wysokosci serca ktore czasem promieniuje do plecow. Dodam ze ostatnio przezylam duzo stresu zwiazanego ze smiercia bliskiej osobu. Robilam morfologie i wszystko jest w porzadku. Czy to objawy nerwicy?

Witam,
rozumiem, że konsultacja internistyczna się odbyła, badanie krwi prawidłowe, zalecana jest też konsultacja kardiologiczna, w celu wyeliminowania chorób serca.
Śmierć bliskiej osoby jest bardzo obciążająca dla organizmu człowieka, który bezpośrednio przeżywa ból i cierpienie związane z chorobą lub nagłym odejściem bliskiej osoby. Żałoba jest fazą adaptacji, procesem radzenia sobie ze stresem, z cierpieniem emocjonalnym i psychicznym, który utrzymuje się przez rok, jeśli się przedłuża wymaga leczenia.
Na każdym etapie zalecane jest wsparcie psychologiczne, łatwiej będzie Pani poradzić sobie z problemem

Dzień dobry. Na zdarzenie pozytywne odpowiadamy wzmożoną aktywnością, energią do działania, optymizmem. Również nasze ciało funkcjonuje lepiej. Oczywiście, na stres i trudne wydarzenia reagujemy w sposób podobny do tego, który Pani opisuje. Strata bliskiej osoby jest jednym z najkosztowniejszych wydarzeń życiowych. Smutek, apatia i trudności funkcjonowania w wielu obszarach są adekwatną reakcją na to zdarzenie. Często zdarza się, że podświadomie nie chcemy się skonfrontować z bólem i wtedy reagujemy zupełnie niezrozumiale do sytuacji. Wynika to z lęku, że sobie nie poradzimy ze smutkiem. Pani objawy wskazują, że czuje się Pani na siłach, by skonfrontować się z własnymi odczuciami. Nie zmienia to jednak faktu, że ten stan jest bardzo obciążający. Do tego jest Pani młodą osobą, a młodość już sama w sobie jest czasem trudnym. Życie, otoczenia stawia nam wymagania jak dojrzałym dorosłym, a tym czasem u progu życia nie mamy jeszcze wystarczającego doświadczenia, by sprawnie podejmować decyzje i sprostać wyzwaniom. Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem, wsparcie specjalisty pozwoli Pani na odnalezienie się w obecnej sytuacji i dostarczy wskazówki na przyszłość w kwestii radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam serdecznie.