Co powoduje codzienne bóle głowy od 3 miesięcy?

Witam! Od 3 miesiecy prawie codziennie mam bole glowy, nie sa one silne, ale pojawiaja sie kiedy sie obudze. Kiedy nic nie czuje, od razu mysle czy boli głowa. Do tego mdlosci, ktore czesto trwaja caly dzien, ale ani razu nie zwymiotowalam. Bardzo sie przy tym stresuje, płacze, boje sie najgorszego. Robilam badania krwi, tsh i prolaktyne, wyniki w normie. Dodam, ze mam nerwice i depresje po smierci bliskiej mi osoby. Czy takie objawy moga oznaczac bole psychogenne?

Witam Panią Serdecznie,

Tak, jak sama Pani napisała przeżywała Pani stratę bliskiej osoby i jest to odpowiedź
Pani organizmu na stresogenne zdarzenia.

Zachęcam Panią do wstępnej konsultacji psychologicznej.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Czas żałoby po stracie bliskiej osoby jest bardzo obciążającym wydarzeniem życiowym i często bez właściwego wsparcia bliskich lub specjalisty, pozostawia w nas spory ładunek lęku i destrukcyjnych schematów funkcjonowania. Dodatkowo zwykle uaktywnia w nas poczucie lęku, które bywa na bardzo podwyższonym poziomie czynnikiem utrudniającym normalną egzystencję. Dodatkowo jest Pani osoba młodą, co oznacza, że może Pani nie posiadać dobrze wypracowanych strategii radzenia sobie ze stresem (umiejętność tę nabywamy stopniowo wraz z doświadczeniem) i w związku z tym może Pani odczuwać duże większe skutki całej sytuacji niż np. inne osoby w Pani otoczeniu. Jest Pani także w wieku dojrzewania, który sam w sobie jest czasem trudnym i stawiającym przed nami dość duże wymagania przy jednocześnie słabo wyrobionej umiejętności sprostania im. To czas wzmożonych zmian w skutek intensywnie przebiegających procesów hormonalnych i poznawczych. Wszystko to razem mogło wpłynąć na pojawienie się opisanych przez Panią objawów. Nie musi Pani zmagać się z nimi sama. Proszę skorzystać z pomocy psychologa i zapewnić sobie pomoc w dojściu do równowagi. Przed Panią dorosłe życie, które może przynieść dużo satysfakcji. Warto w nie wejść z dużym poczuciem kontroli i równowagi wewnętrznej. Czego Pani serdecznie życzę. Pozdrawiam.