Co powoduje codzienne bóle głowy w okolicy czoła?
Witam, od miesiaca mam codzienne bóle glowy w okolicy czola. Przyjmowalam antybiotyk w celu wyleczenia zatok ale bol glowy nie minął. Do tego doszły klucia w całej glowie oraz rękach, nogach, uszach, bóle zebow. Ostatnio ciągle żyje w stresie. Mam wrażenie że gdy bardziej się denerwuje bole się nasilaja. Wpadłam w depresję, wydaje mi się ze mam guza mózgu. Dzisiaj doszły mrowienia w twarzy oraz dretwienia nosa i policzków. Czy to może być objaw nerwicy? pół roku temu miałam robiona tomografie glowy i okazało się że mam torbiel w placie skroniowym 15mmx5mm. Lekarze zalecili tylko kontrolowac raz do roku.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Witam,
wskazana jest konsultacja neurologiczna i szczegółowa diagnostyka.
Objawy mogą mieć podłoże psychogenne, wskazana psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma pomocy.
Pozdrawiam serdecznie
Jeśli lekarze wykluczyli somatyczne podłoże objawów i neurologicznie nie ma podstaw do niepokoju, może to oznaczać, że objawy maja bardziej źródło emocjonalne. Warto zatem zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię.