Co powoduje czerwienienie twarzy po wypiciu alkoholu?

Witam. Pojawiły się u mnie niepokojące objawy, mianowicie po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu (pół lampki wina/kieliszek nalewki) dostaje bardzo silnej reakcji alergicznej, twarz czerwona nabrzmiala i swędzaca. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów, ostatnio piłam około 3 tygodnie temu i nic takiego nie miało miejsca. Dodam że ostatnio (od okolo miesiaca) jestem pod opieką alergologa i odstawiłam sporo produktów spożywczych jako początek leczenia. I tu pojawia się moje pytanie skąd te objawy? Oraz czy to kiedyś minie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Uczulenie na substancje zawarte w czerwonym winie są dosyć częste. Sugeruję wyeliminować je z diety i pozostawać pod opieką alergologa, który odpowiednio pokieruje dalszą diagnostyką.