Co powoduje czerwone kropki na skórze palców rąk i kostek?

Witam od niedawna zaczęły pojawiać się, najczęściej na placach rąk ale również przy kostkach u nóg i rąk, łokciach, małe pryszcze, przezroczyste z czerwoną kropką w środku. Na palcach są dość bolesne a w innych miejscach swędzące. Miałam brodawki i wiem ze to nie jest to.

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy są inne objawy? Może to być zakażenie wirusowe, trądzik, świerzb. W razie niepokoju sugeruję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam