Co powoduje czerwone zmiany i rumienie na skórze?

Pol roku temu zauwazylam rumien na rece a po jakims czasie plamy na nogach. Mimo ujemnego wyniku badania na borelioze dostalam od lekarza 4 tygodniowa kuracje doxycyclina (2 razy dziennie 100mg). W ubieglym tygodniu skonczylam leczenie, ale mam jeszcze plamy na nogach. Wczoraj zauwazylam nowa, duza czerwona, ktora dzisjaj juz zbladla. Czy to oznaka, ze mam nie wyleczona borelioze i musze kontunuowac terapie antybiotykiem?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli borelioza była ujemna konieczna jest dalsza diagnostyka