Co powoduje czerwone zmiany na skórze twarzy u dziecka i problemy z przybieraniem na wadze u niemowlaka?

Witam mam problem z 5 miesięcznym dzieckiem pije Babilon pepti bo gastrolog zalecil ale mleko nie pomaga skonczyly sie wymioty ale dziecko bardzo się wierni w nocy trze głową i poduszkę, trze nosek mało przybiera na wadze i jest niespokojne Wypij ok 700 ml na dobę a przybiera 400g na miesiąc...dostala czerwone plamy na buzi do kogo mam się udać o pomoc?

Powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do alergologa dziecięcego, aby wykonać badania w kierunku alergii pokarmowej. „Czerwone” zmiany na policzkach i dodatkowo pocieranie skóry twarzy (co może sugerować świąd) może świadczyć o przyczynie alergicznej. Jeżeli alergia zostanie wykluczona, a dziecko nadal będzie miało zmiany skórne i świąd wówczas należy zgłosić się do dermatologa dziecięcego, aby ocenił stan skóry i zalecił odpowiednie postępowanie.