Co powoduje drętwienie rąk i pieczenia karku?

Witam serdecznie Od lipca odczuwam mrowienie i drętwienie rąk, drżenie pieczenie karku i twarzy, wrażenie zatkanego ucha, ciągły strach przed SM, nerwowość, problemy ze snem - objawy występują naprzemiennie, z różnym natężeniem. Podstawowe badanie neurologiczne niczego nie wykazało, RM głowy-ok. Dostałam leki na uspokojenie, było lepiej, ale objawy wróciły. Czy jeżeli RM nic nie wykazał, to można SM wykluczyć? Nie myślę o niczym innym, codziennie doszukuję się nowych objawów. Proszę o pomoc.

Witam!
Z Pani doniesienia można wysnuć wniosek, że ma Pani Nerwicę hipochondryczną ze szczególnym zafiksowaniem na SM. Skoro badania przesiewowe charakterystyczne dla SM są czyste to nie ma sensu drążyć dalej. Powinna Pani zgłosić się do psychiatry lub psychologa dobiorą odpowiednią psychoterapię, w razie potrzeby włączą wsparcie lekami p/lękowymi i po pewnym czasie problem zniknie.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Fakt, że badania neurologiczne nie wykazały patologii, a na dodatek tego leki uspokajające przyniosły Pani ulgę sugeruje, że podstawa doświadczanych trudności leży w Pani psychice. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani ustalić dokładne źródło problemu, znaleźć sposób na poradzenie sobie z problemem, oraz wesprze we wprowadzaniu zmian, niezbędnych by przestała Pani odczuwać dyskomfort.