Co powoduje drżenie przy niedoczynności tarczycy i insulinooporności?

Witam. Mam 26 lat. Mam niedoczynnosc tarczycy i indulinoopornosc. Biore euthyrox75 i glucophage1000. Poza tym nerwice lękową. Po kazdym posilku ok 20 minut po, zaczynaja sie tak okropne kolatania serca ze az mi sie ciezko oddycha. Cala drżę od srodka i czuje sie jak z waty. Domyslam sie ze ma to zwiazek z tarczyca i trzustka natomiast czy sa jakies leki/suplementy ktore pomoga mi uspokoic te kolatania serca? Pozdrawiam.

Niestety obawiam się, że nie ma leku, czy suplementu, który wystarczyłoby przyjmować aby rozwiązać doświadczany problem. Przede wszystkim zachęcam Panią do podzielenia się odczuciami i opisaniem doświadczanych trudności lekarzowi prowadzącemu. Konieczna jest dokładna, specjalistyczna diagnostyka medyczna, aby wykluczyć problemy kardiologiczne, neurologiczne i laryngologiczne. Proponuję także skorzystać z pomocy psychoterapeuty pracującego w podejściu poznawczo-behawioralnym, który zrobi szczegółowy wywiad, będzie miał okazję rozeznać się w Pani sytuacji i wykluczyć psychologiczne podłoże problemu, lub jeśli faktycznie mówimy o atakach Paniki, będzie potrafił wesprzeć Panią i pomóc w przezwyciężeniu lęku.