Co powoduje drżenie rąk i powiek?

witam, trzęsą mi się ręce, powieki. badałam się - tarczyca ok, niedoborów brak i nie jest to wynikiem stresu ani nerwicy, też zbadane. martwie sie bo mam juz to pare lat, nasila sie to. kiedyś uderzyłam sie w glowe i stracilam przytomnosc, moze to byc tym spowodowane? nie jestem w stanie sobie przypomniec czy przed upadkiem mi sie trzesly a po upadku w gimnazjum juz mi sie trzesly, a jestem na 4 roku studiow. jest to uciazliwe i wstydliwe, moge miec uraz glowy? czytalam cos o ucisku w glowie

Doskonale rozumiem Pani skrępowanie i obawy. Zdecydowanie zalecam Pani wizytę u lekarza neurologa, który wykluczy choroby, czy też uszkodzenie nerwów i mózgu. Jeśli neurolog nie zdiagnozuje żadnych obrażeń, które mogą być przyczyną trzęsących się rąk,warto udać się do psychoterapeuty, by dokładnie zapoznał się z Pani sytuacją życiową i pomógł Pani odnaleźć przyczynę problemu.

Witam,

W opisanym przez Panią przypadku, skoro wykluczone zostały podstawowe niedobory hormonów czy mikroelementów, to radziłabym nie zwlekać z decyzją i skorzystać z wizyty u neurologa, szczególnie iż w przeszłości doznała Pani urazu głowy a problem trwa przez bardzo długi czas.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Dzień dobry.

Na pierwszym miejscu proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, który wypisze Pani skierowanie do lekarza neurologa lub/i zlecenie na badania krwi, EEG lub inne.
Ponadto może Pani również skorzystać z pomocy psychologa - psychoterapeuty, do czego serdecznie 'namawiam'.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski