Co powoduje dziwne stany lękowe?

Witam mam 21 lat i od 3 lat miewam bardzo dziwne stany lękowe. Non stop się źle czuje caly czas myśle ze jestem na cos poważnie chory. Nadużywam alkoholu bo dopiero wtedy czuje sie normalnie jestem szczęśliwy mam siłe i ochote spotkania sie ze znajomymi porozmawiania z nimi. Na trzeźwo boje się wychodzenia wieczorami z domu ponieważ mam 1000 myśli ze może się coś złego wydarzyć boje się ze spotkam moich znajomych i będę musiał z nimi rozmawiać, a podczas jakiejkolwiek rozmowy zaczyna mi się kręcić w głowie i jestem jakby nieobecny, unikam kontaktu z ludźmi których znam nawet od dzieciństwa. Jestem dobrym kierowcą ale boje się prowadzić samochód ponieważ w żaden sposób nie mogę się skupić ze go prowadzę. Po trafie o głupiej błahostce ze mogłem cos jednak zrobić inaczej myśleć przez miesiąc i nie daje mi to spać. Codziennie od paru lat powtarzam te same czynności. Poprostu mam bardzo dziwne złe samopoczucie którego nie potrafię opisać a co dopiero isc z tym do psychiatry i mu to opowiedzieć czy wie ktos co to moze byc?

Witam Pana,

zaburzenia lękowe wymagają systematycznego leczenia metodą psychoterapii, wysoką skuteczność wykazuje podejście poznawczo - behawioralne.
Alkohol rozładowuje napięcie, dyskomfort związany z lękiem, jednak nie rozwiązuje problemu. Negatywne wzory myślowe są czynnikiem aktywizującym stany lękowe - to wymaga zrozumienia mechanizmu powstawania zaburzenia i poradzenia sobie z nim. z problemem trzeba się konfrontować wyeliminowując zachowania zabezpieczające, np. picie alkoholu.

Pozdrawiam serdecznie

Witam
Odpowiedź na pytanie "co to może być' nie przyniesie rozwiązania...a ustalenie tego, co to jest można dokonać jedynie za pomocą wywiadu, rozmowy i dotarcia do ukrytych emocji , które powodują opisane objawy lękowe.
Pozdrawiam
Anna Szyda