Co powoduje dziwne uczucie podczas zasypiania?

Witam. Mam 20 lat i od roku czasu zmagam się z problemem który jest bardzo uciążliwy. Bardzo często odpoczywając lub próbując zasnąć czuję w środku jakbym miała eksplodować. Serce bije bardzo szybko i czuje się roztrzęsiona, jak po wielkim wysiłku i stresie. Trzęsą mi się ręce i nie mogę się skupić. Mierząc ciśnienie potrafię mieć 90/60 a za pare dni w takiej samej sytuacji 111/80. Moje tętno zazwyczaj wynosi ok 90/100. Nie wiem czy to normalne czy jednak coś jest nie tak. Zuzia.

Witam,

Aby uzyskać w pełni poprawną odpowiedź na postawione zagadnienie, potrzebne są inne informacje m.in. : czy w innym sytuacjach również pojawia się uczucie szybkiego bicia serca i poczucie "roztrzęsienia", czy zdarzają się momenty kiedy zasypia Pani bez takich dolegliwości, czy choruje Pani na jakieś choroby somatyczne oraz czy kiedykolwiek wcześniej podobne objawy się pojawiały, czy towarzyszą im jakieś myśli, przekonania. Do postawienia diagnozy potrzebny jest po pierwsze pogłębiony wywiad. Niestety te pytania może zadać tylko specjalista; psycholog podczas konsultacji psychologicznych tylko w bezpośrednim kontakcie.

Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek

Dzień Dobry Pani Zuzanno,

Dziękuję za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na objawy pochodzenia nerwicowego.

Zalecana dla Pani, osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Serdeczności i radości Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605