Co powoduje dziwny zapach skóry głowy?

Witam, mój problem rozpoczął się rok temu w zimie, ale wtedy cała sytuacja trwała nie dłużej niż miesiąc. Myłam głowę rano, a wieczorem towarzyszył mi dziwny zapach, ale nie był to zapach nieświeżych włosów, w każdym razie był nieprzyjemny - jakby ulatniał się ze skóry głowy. W tym roku to wróciło z podwójną siłą. Dodatkowo przerzedziły mi się włosy i swędzi mnie skóra głowy, brwi. Byłam u pani dermatolog, nie stwierdziła nic niepokojącego, wybiła mi z głowy choroby skóry. Zaleciła wcierki, jednak nie pomagają ani one ani szampon przeciwłupieżowy, nic. Jak o tym myślę chce mi się płakać, nie chce wyłysieć i tak śmierdzieć ciągle. Pomocy:(

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

O łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przekracza 100 na dobę przez dłuższy okres czasu.
Przyczyn łysienia jest bardzo wiele, nie są to tylko grzybice skóry owłosionej głowy czy inne choroby dermatologiczne, ale również liczne choroby ogólnoustrojowe.
Jeżeli zażywa Pani leki, nawet dostępne bez recepty proszę uważnie przeczytać ulotki.
Warto skonsultować się również z lekarzem rodzinnym w celu wykonania podstawowych badań laboratoryjnych.
Polecam również portal poświęcony właśnie tej tematyce www.abclysienie.pl, znajdzie tam Pani wiele informacji na ten temat.

Pozdrawiam