Co powoduje i jak leczyć ostre bóle głowy?

Witam, mam nagłe ostre bóle głowy zaczęły się niewinnie, teraz nie mogę wytrzymać nie mogę zasnąć jak patrze to jakbym pijana była obraz mi lata chwile. Już raz zemdlałam i kilka razy wymiotowałam lekarz mnie skierował na tomografie ale na dołączonej kartce z tomografu piszę ze wszystko jest prawidłowe , bardzo się boję że wynik źle wyszedł bo nigdy nie miałam takich bóli nic takiego . jeżeli lekarz nie da mi skierowania na rezonans powinnam zrobić na własną rękę ?

Witam!
Ból głowy towarzyszy wielu chorobom i jako pojedynczy objaw nie ma zbyt dużego znaczenia diagnostycznego. Jeżeli badania pracowniane wypadają prawidłowo, to tylko należy się cieszyć! Wskazana konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna - mogą to być bóle napięciowe, nerwicowe i ich leczenie jest zdecydowanie inne niż bólu o podłożu somatycznym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.