Co powoduje i jak leczyć promieniujące bóle do łydki?

Od dwóch tygodni ból promieniuje od łydki lewej przez udo, pośladek do kręgosłupa lędźwiowego. Najbardziej boli łydka, pośladek, trudno się jest poruszać i ciężko wstać z łóżka. Ból czasami jest łagodny i potrafię chodzić samodzielnie. Opis RM "zmiany zwyrodnieniowe tarczy międzykręgowej L5/S1 z jej tylno-boczną lewostronną przepukliną uciskającą na struktury nerwowe zachyłka bocznego kanału kręgowego i zwężającego kanał korzeniowy po stronie lewej".Co to oznacza i czy należy poddać się operacji

DO PEŁNEJ KONSULTACJI wymaga leczenia przez Lekarza,
W BADANIU MRI : OPISANA DYSKOPATIA na poziomie L5-S1, Z UCISKIEM NA LEWY KORZEŃ NERWOWY Rwa kulszowa lewostronna
nieco pogłębiona lordoza lędzźwiowa, na L5-S1 widoczna centralno-lewostronna , szerokopodstawna przepuklina pierścienia włóknistego, ze zwężeniem lewego otworu m-k.
KONIECZNIE: Neurolog Neurochirurg, zaleznie od nasilenia dolegliwości i efektów leczenia zachowawczego : odciążenie i leki.
Ważne badanie, wywiad, stan Pacjenta, obciążenia; inne schorzenia i zażywane leki,

Pozdrawiam i zapraszam