Co powoduje i jak leczyć wyciek krwi z zęba?

Dzień Dobry z otwartego ubytku w zębie leci mi krew i mnie boli co mi dolega

Dzień dobry,
wyciek krwi z ubytku oznacza, że w zębie jest uszkodzone naczynie krwionośne. Może to być naczynie zaliczające się do miazgi zęba. W takim przypadku konieczne jest leczenie kanałowe czyli usunięcie chorej miazgi, oczyszczenie i wypełnienie kanałów zębowych, w których znajdują się normalnie włókna nerwowe i naczynia krwionośne odżywiające ząb. Oczywiście leczenie kanałowe wykonuje się wtedy, gdy ząb jest na tyle mało zniszczony, że można go pozostawić w jamie ustnej i odbudować.
Inna możliwość krwawienia z zęba, to krwawienie z naczyń krwionośnych dziąseł, które wrosły do wnętrza zęba przez rozległy ubytek próchniczy lub perforację korzenia. Dlatego niezwłocznie należy udać się do lekarza stomatologa.