Co powoduje impuls, który wybudza ze snu?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z zasypianiem. Mianowicie jesli nie uda mi sie zasnac w ciagu kilku minut a leżę dluzej i mysle o czegokolwiek, to gdy robie sie senny i czuje ze jeszcze kilka chwil i bede spal, wyrywa mnie z tego stanu dziwny "impuls" wedrujacy z calej powierzchni klatki piersiowej do glowy. "Impuls" poniewaz trwa to ok sekundy. Jest to na tyle dziwne uczucie ze po takim czyms czuje sie w polowie albo i bardziej wybudzony przy czym znowu ciezej mi zasnac i znowu taki impuls

Dzień dobry. Zaburzenia snu to jeden z głównych objawów trudności o podłożu emocjonalnym. Opisana przez Pana sytuacja może wskazywać na to, że ma Pan trudność z przejściem z fazy czuwania, aktywności do fazy regeneracji, snu. Dzieje się tak czasem z uwagi na stres, przepracowanie, funkcjonowanie kryzysowe, zaburzenia adaptacyjne, lękowe itd. Warto przyjrzeć się sytuacji podczas wizyty u psychologa, być może kilka pomocnych uwag pozwoli zaradzić sytuacji. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam serdecznie,
prawdopodobnie chodzi o mioklonie. Zdarzają się one właśnie na progu zasypiania, kiedy mózg wysyła specjalne impulsy
aby sprawdzić czy np. mięśnie już "śpią". Powoduje to czasami,
drgawki, wierzgnięcia i wrażenie przechodzenia prądu przez ciało. Od tego się nie umiera.
Pozdrawiam