Co powoduje kołatanie serca, skoki pulsu spoczynkowego i wysokie ciśnienie?

WitamOd kilku lat mam coraz częściej kołatanie serca,skoki pulsu spoczynkowego,ciśnienia.Badania OK:krew,ob,TSH,testosteron,lamblia,elektrolity,cukier,borelioza,rtg klatki i kręgosłupa(minimalna skolioza),gastroskopia,usg brzucha,echo serca,próba wysiłkowa(oprócz szybkiego uzyskania tętna max. i zakończenia badania).Brak kaszlu,kataru,świszczącego oddechu.Od roku czuje stały ucisk w klatce i nadbrzuszu.Nie mogę wziąć pełnego oddechu.Tolerancja wysiłku spada.Brak jakichkolwiek bólów.Proszę o radę

Lek. Katarzyna Szymczak

Diagnostyka była dość szeroka i wykluczono przyczyny somatyczne, może warto byłoby pójść do psychologa/ psychiatry? Być może objawy spowodowane są stresem?
Pozdrawiam