Co powoduje krwawienie z nosa od 3 tygdni?

Witam. Otóż, od 3 tygodni "smarkam" krwią. Gdy czuję że akurat muszę nos wydmuchać, pojawia się przy tym krew. Czasami mam suchą i twardą wydzielinę i przy tym krew jest również obecna. Dodam też, że ciągle mi wydzielina spływa do gardła. Gdy kicham, mogę splunąć przez usta wydzieliną. Ostatnio złapałem też kaszel i gdy kaszlnę, czuć i słychać jak się odrywa. Poczytałem trochę o tym na internecie (tj. krew podczas wydmuchiwania nosa) i dowiedziałem się, że krew z nosa może być objawem raka nosa. Co gorsza, złośliwym. Ja akurat należę do typu "panikarzy", lecz martwię się że może być to właśnie nowotwór. Byłem bodajże 3 tygodnie temu u laryngologa (wtedy nie było krwi z nosa) i nic nie stwierdził specjalnego, oprócz tego spływania do gardła. Naprawdę, bardzo się boję...

Jest pan panikarzem. Co prawda jestem internistą, ale za to z 30 letnim stażem. Ryzyko raka w okolicach górnych dróg oddechowych u pana jest bliskie zeru. Lekarz laryngolog musiałby być ślepy. Zdarzają się inne przyczyny. Najczęściej to suchy nieżyt nosa. Czasem dolegliwość ustępuje samoistnie. Proszę jednak udać się do internisty, zrobić podstawowe badania. Ewentualna konsultacja laryngologiczna jest wskazana. Pozdrawiam.