Co powoduje łuszczenie skóry na stopach?

Dobry wieczór proszę o poradę , na moich stopach łuszczy się skóra, dokładnie z boku pięty bliżej kostki . Gdy tylko na podwórku zrobiło się ciepło zaczęły pojawiać się krostki które strasznie swedziały, a teraz pojawia się strasznie łuszcząca skóra która sama schodzi . Wygląda to bardzo nie estetycznie aż strach wyjść w letnich butach typu sandały czy klapki . Pojawia się to u mnie co roku gdy tylko pogoda na zewnątrz jest na plusie . Proszę bardzo o poradę z jakiego powodu tak się dzieje . Jak temu zapobiec . Stosowałam kremy na suchość ale niestety bez rezultatów .

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wizytę u dermatologa. Być może jest to zmiana o charakterze wyprysku alergicznego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.