Co powoduje moje objawy - nerki czy kręgosłup?

Od jakiegoś czasu (około 1,5 roku) mam bóle w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, które nasilają się nad ranem. Nie mogę długo spać bo ból nie pozwala mi na to. Muszę być w ruchu. Dodam, że mam silne parcie na pęcherz moczowy, mimo że oddaje nie wiele moczu. Dwa razy miałam już krwiomocz. Dostałam antybiotyk. Jednak ból w dolnej części kręgosłupa często się pojawia i promieniuje do lewej strony. Miałam ostatnio robione USG i jest niby w porządku a ból co jakiś czas i tak dokucza. Jaka jest tego przyczyna? Planuję ciąże, ale boję się, że dolegliwości będą większe. Jakie badania mam zrobić? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objawy bólowe zlokalizowane w okolicy lędźwiowej mogą mieć związek zarówno z nerkami, kręgosłupem jak i innym narządem zlokalizowanym w tej okolicy. By zweryfikować właściwą przyczynę problemów konieczne jest jednak wykonanie wielu badań, począwszy od USG jamy brzusznej i RTG kręgosłupa lędźwiowego. Wyniki tych badań wskażą natomiast dalszą drogę diagnostyki, która najprawdopodobniej obejmować będzie specjalistyczne metody obrazowe. Warto byłoby dokładnie zdiagnozować problem przed zajściem w ciążę.