Co powoduje mrowienie stopy w pozycji siedzącej?

Od ponad tyg mrowieją mi stopy w pozycji siedzacej szczeglnie lewa noga i stopa. Byłam u neurologa zalecił rezonans . Boje się ze mogę być chora na sm. Ale zauważyłam że jak udami nie dotykam krzesła to trochę mniej mrowieje mi stopa.czasem tez boli mnie w zgieciu kolan. Czy oprócz sm i chorób neurologicznych mogę mieć problem z zylami? Mam 25lat i od 6lat prace biurowa siedząca. Proszę o odpowiedź ponieważ bardzo się boje ze choruje na sm.

Witam!
To wcale nie musi być groźna sprawa. Istotną wiadomością jest mniejsze drętwienie jeżeli nie ma ucisku na tylną część ud! Doznania czuciowe, które Pani przeszkadzają, mogą mieć wiele przyczyn: naczyniowe, nerwy obwodowe i wiele innych. Zalecony RM głowy należy zrobić - wyjaśni część istotnych spraw. Należy też zrobić badanie krwi z poziomami cukru, mocznika, elektrolitów i innych. Nie zapominajmy o TSH. Przed Panią kupa roboty. Problem należy rozwiązać, bo już zostało zasiane ziarno niepokoju! Mogą to być również sprawy nerwicowe!
Powodzenia
W. Łuczkowski.