Co powoduje nalot na wargach sromowych i odparzenia?

Jestem 59-letnią kobietą. Od pewnego czasu na wargach sromowych pojawił się biały nalot i tak jakby odparzenia oraz częste uporczywe swędzenie. Mam problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu - używam podpasek i wkładek Tenna Lady. Proszę o pomoc jak pozbyć się tego uporczywego problemu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą sromu/pochwy. Aby potwierdzić taką przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego oraz ewentualnie badania mykologicznego. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe zlecenie odpowiedniego leczenia.

Być może czynnikiem sprzyjającym takim infekcjom może być przewlekły stan nadmiernej wilgotności okolic intymnych i słaby dostęp powietrza w tych okolicach. Problem nietrzymania moczu po odpowiedniej diagnostyce może zostać zakwalifikowany do leczenia zabiegowego  polegającego na wszyciu odpowiedniej taśmy w obrębie miednicy, która spowoduje wzmocnienie układu zwieraczy.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl