Co powoduje nasilone napięcie mięśni i całego ciała?

Witam.Od kilku miesiecy mam nasilone napiecie miesni. Praktycznie calego ciala. Chociaz wszystko najbardziej kumuluje sie w posladkach. A do tego te miesnie sa wiotkie. Fizjoterapeuta kaze mi cwiczyc miesnie posladkow ale to zaraz powoduje ich jeszcze wieksze napiecie i bol. Mam tez czasami mrowienie calego ciala, jakby odretwienie w posladkach a co najbardziej mnie nie pokoi to zanik miesni wlasnie w posladkach w dolnej uch czesci. Nie ukrywam ze mialam i mam bardzo stresujace i nerwowe sytuacje w zyciu. Podejrzewam nerwice ale czy nerwica powoduje zaniki miesni? Dodam ze ciagle czuje sie sztywna co utrudnia mi wykonywanie codziennych czynnosci. Objawy nasilily sie po porodzie i po komplikacjach lekcewarzonych przez lekarzy. I jeszcze jedno pytanie czy napiecia miesni moga powodowac ze czuje sie niestabilnie na nogach a konkrtenie w biodrach. Przed porodem tego nie bylo. Mam ciagle wrazenie jakbym byla dzialala relaksyna i nic sie mi brzydko mowiac kupy nie trzyma. I mam wrazenie ze dlatego sie spinam zeby moc chodzic w miare stabilnie. Nie wiem co z tym wszystkim robic bo naprawde bardzo mi to utrudnia zycie.

Witam!
Problemy przez Panią przedstawione najbardziej pasują do zaburzeń nerwicowych. Najwłaściwszym byłoby skontaktowanie się z psychiatrą lub psychoterapeutą. W Pani relacji wyczuwa się lęk i to jak najbardziej podlega leczeniu przez psychoterapeutę. Co do wątpliwości odnośnie "zaników mięśni", niepokoi Panią nadmierne napięcie i stres i podświadomie rozluźnia Pani mięśnie i unika ich aktywności, co może dawać wrażenie ich zaniku. Śmiało proszę się skontaktować za wskazanymi osobami i podjąć próbę leczenia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na objawy przewlekającego się stresu.
Dlatego pomocnymi byłyby techniki radzenia sobie ze stresem, miedzy innymi aktywność fizyczna.

Jest takie powiedzenie, które bardzo lubię i dzielę się nim tutaj, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Życzę Pani dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com