Kobieta , 38 lat Witam, od jakiegoś czasu pojawia się u mnie chyba to mozna nazwac niedokrwieniem palców u rąk. Palec robi sie zupełnie biały i bardzo zimny. Masaze rozgrzewające nic nie dają, samo przechodzi i palec wraca do swojego prawidłowego koloru. Co to moze byc, jestem krótko po takim "ataku"- zrobiłam zdjecie jak wygląda, więc moge przesłac dla pewniejszej diagnozy. Dziekuję za pomoc, nie ukrywam,ze ten fakt mnie martwi.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

A czy palec robi się siny zaczerwieniony? Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można powiedzieć coś więcej.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Zimne dłonie lub stopy – Zimne dłonie i stopy mogą być objawem groźnej choroby. U podłoża tego procesu leżą problemy z krążeniem, choć nie jest to regułą. Zimne dłonie i stopy są normalną, fizjologiczną reakcją organizmu na zetknięcie z niskimi temperaturami. Układ krążenia dostarcza ogromne ilości krwi do brzucha i organów wewnętrznych klatki piersiowej.
  • MasażeMasaż ciała to fizjoterapeutyczny zabieg, który polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. W zależności od rodzaju, wyróżniamy masaż relaksacyjny, leczniczy lub przygotowujący do wysiłku fizycznego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Choroby i dolegliwości

Co twoje stopy mówią o zdrowiu?

Co twoje stopy mówią o zdrowiu?

Dziwne zmiany na stopach Pierwsze symtomy choroby wcale nie muszą być związane z bólem czy osłabieniem organizmu, bo wiele groźnych schorzeń przez długie lata nie daje żadnych objawów. Jest jednak część ciała, która sygnalizuje więcej na temat stanu naszego...

Manicure i pedicure

Zabieg parafinowy na dłonie

Zabieg parafinowy na dłonie

To idealne rozwiązanie problemów ze zniszczoną skórą rak. Osoby borykające się z suchym i popękanym naskórkiem na dłoniach po zabiegu z wykorzystaniem parafiny od razu zobaczą różnicę. Dłonie staną się miękkie i cudownie gładkie. Efekt utrzymuje się przez...