Co powoduje nieprzyjemne szarpnięcie w klatce piersiowej?

witam, mam 52 lata generalnie nie skarze sie na cisnienie, przyjmuje valsakor . Zdaza mi sie jednak bardzo nieprzyjemne szarpniecie w klatce piersiowej, kiedy wyczuwam palcami puls na nadgarstku lub na szyji to w chwili tego szarpniecia nie wyczuwam pulsu, tak jakby serce na moment stanelo. Liczenie pulsu wyglada m/w tak: 1,2,3,4...przerwa w chwili 5 uderzenia ,6,7,8, przerwa...czy to arytmia czy inne zaburzenia pracy serca? Jak bardzo jest to niebezpieczne?

Przyjmuje pan Valsacor czyli typowy lek na nadciśnienie. Jeśli ciśnienie jest wyregulowane to bardzo dobrze. Objaw, który pan podaje z dużym prawdopodobieństwem sugeruje zaburzenia rytmu serca. Koniczne EKG lub EKG Holtera. Przyczyny mogą być różnorodne. Konieczna wizyta u kardiologa.