Co powoduje nieprzyjemne uczucie podczas chodzenia?

Witam, otóż mam nerwicę i lekkie zaburzenia depresyjne(głównie objawiające się zmęczeniem)Mam dwa pytania, otóż czy w tej chorobie wszystko może się zmieniać falowo- są dni lepsze, po czym znowu ok.tygodnia gorsza i tak na zmianę? I od pewnego czasu mam problemy z chodzeniem. Gdy siedzę, leżę wszystko jest ok, natomiast przy chodzeniu jest gorzej, czuję jakby słabą równowagę, gdy stoję wbezruchu jest ok po prostu nieprzyjemne uczucie, nasila się to oczywiście poza domem.Czy to normalne?dziękuję

Dzień dobry, to objawy choroby. Oczywiście może mieć Pan gorsze i lepsze dni. Jednak choroba sama nie minie. Warto pomyśleć o psychoterapii oraz skorzystać z konsultacji u lekarza psychiatry.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry.

W przypadku zaburzeń nerwicowych okresowe zmiany nasilenia doświadczania objawów są czymś naturalnym. Także opisywane przez Pana objawy dotyczące poruszania się mogą być związane z nerwicą. Wskazuje na to między innymi to, ze nasilają się poza domem.

Zalecaną formą leczenia nerwic jest psychoterapia, do której pana zachęcam.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog