Co powoduje objawy alergiczne, pomimo że testy wyszły negatywne?

Objawy: wysypka, plamy czerwone - na początku, potem wyglądają jak łuszczyca, obrzęk twarzy czasami, zwłaszcza jak jest słońce, bóle głowy 2-3 razy w tygodniu. Z niektórej wysypki robią się rany. Nadpobudliwość i wrażliwość. Testy alergiczne negatywne z krwi i skóry. Objawy ukazują się wiosną najczęściej.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety fakt, że testy nie wykrywają alergenu nie świadczą że alergii nie ma. W wykonywanych testach dopierany jest odpowiedni do pacjenta panel - nie zawsze udaje się wykryć sprawcę objawów.

Z tego powodu niestety konieczne jest dalsze leczenie pod opieką poradni alergologicznej i wdrożenie leczenia. Warto skonsultować zmiany również z dermatologiem.
Lekarz po zbadaniu określi czy istnieje jeszcze możliwość poszerzenia diagnostyki.

Pozdrawiam