Co powoduje okresowe silne bóle kręgosłupa?

Witam,mam 40 lat-okresowe silne bóle kręgosłupa-okolica pod łopatką -wynik tomografii: Wysokość trzonów kręgów i tarcz miedzykręgowych zachowana. Kanał kręgowy bez widocznych zmian patologicznych . Na poziomie Th8/Th9 tylne uwypuklenie tarczy międzykręgowej znoszące przestrzeń płynową przedrdzeniową. Na pozostałych poziomach bez cech dyskopatii.Struktury kostne bez zmian ogniskowych. Co to znaczy"znoszące przestrzeń płynową przedrdzeniową "-czy grozi mi zabieg chirurg.?wizytę mam za 3m-ce Diana

Oznacza to miejscową, niewielką dyskopatię. Raczej nic poważnego i na pewno nie wymagającego leczenia chirurgicznego.
Wystarczająca powinna być rehabilitacja i leczenie okresowe farmakologiczne. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z neurologiem.