Co powoduje omdlenia, niskie ciśnienie i lęki?

Witam, od pewnego czasu mianowicie od sierpnia od kiedy wróciłam z wakacji zaczęły mi się omdlenia, niskie ciśnienie, i różne lęki. Robiłam badania z krwi z moczu, laryngologiczne, i ze wszystkich badań wyszło wszystko w porządku. Czeka mnie jeszcze badanie EEG. Mam jeszcze coś takiego że najchętniej siedziała bym cały czas w domu. Wszystko jest dobrze do czasu aż nie wejdę gdzieś do jakiś większych pomieszczeń gdzie jest bardzo dużo ludzi. Wtedy omdlenia wracają, nie mogę przebywać wśród dużej liczbie osób. Czasem jeszcze mam tak jak bym miała jakąś obcą głowę, trudne to jest do wytłumaczenia, ale tak jak by mi świat na chwilę zanikał. Bardzo to jest uciążliwe, przez te lęki przed ludźmi i dużymi pomieszczeniami. Mam nadzieję, że ktoś mi wytłumaczy o co chodzi.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na agorafobię, charakteryzującą się
lękiem przed otwartymi przestrzeniami i skupiskami Ludzi.

Jest to tzw. "lęk przed lękiem", czyli obawa przed wystąpieniem dolegliwości zdrowotnych, takich jak obawa przed omdleniem, trudności z oddychaniem, drżenie
ciała, przyśpieszona akcja serca, pocenie, poczucie utraty kontroli, właśnie w miejscach, które potencjalnie postrzegane są jako zagrażające zdrowiu i stąd niechęć
i lęk do wychodzenia z domu.

Skutecznym sposobem leczenia agorafobii jest psychoterapia poznawczo=behawioralna, do której Panią zachęcam.

Z przesłaniem dla Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com