Co powoduje paraliż senny?

Ja z takim dziwnym pytaniem ponieważ przytrafia mi się takie coś jak paraliż senny ,trochę czytałem o tym tu i uwdzie było tak że często mi się to przytrafiało ,ostatnio znowu a wyglądało to tak że niby się przebudizłem ale nie potrafiłem ani otworzyć oczu a tym bardziej nie poruszyć żadnym mięsniem z bardzo wielkim trudem lekko ruszyłem ręką ,i jakie to może mieć podłoże ogólnie jestem osobą mocną że tak powiem psychicznie jakby to nie zabrzmiało Dziękuję

Witam Pana. Może Pan sprawdzić stan swojego organizmu wykonując niezbędne badania na które może Pana skierować Pana lekarz rodzinny. Może Pan też udać się do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. W Bytomiu są nawet placówki oferujące taką pomoc bezpłatnie. Być może za reakcjami Pana organizmu stoi stres (w obecnym życiu, lub w przeszłości). Czasem organizm ludzki odpowiada w taki sposób na doświadczenie traumy. To taka sytuacja, która przychodzi nagle, niespodziewanie. Przez to powoduje uczucie przytłoczenia i przerażenia. To jednak wyłącznie hipoteza. Może Pan ją sprawdzić w kontakcie bezpośrednim ze specjalistą. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Panu,

Paraliż senny pojawia się u osób zdrowych, jako odpowiedź na stres, przemęczenie, niedobór snu - przy pracy zmianowej.

Napisał Pan, że jest "osobą mocną że tak powiem psychicznie".
I tak sobie myślę, czy daje sobie Pan czasami prawo do bycia słabym.

Jeśli nie ma przyczyny jak powyżej, proszę rozważyć wstępną konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Pana na dalsze diagnozowanie, celem rozwiania Pana obaw.

Życzę Panu bycia wyrozumiałym dla samego siebie,
Irena Mielnik-Madej