Co powoduje powiększenie węzłów chłonnych?

Od dlugiiiegooo czasu powiększają mi sie węzły chłonne chyba? Na szyi z przodu takie dwie kulki mi sie wtedy pokazują. Czuje jak to sie powiększa. Na początku myślałam ze to uczulenie na ostre, ale chyba nie bo powiększa sie i tak szybko jak sie pojawia to znika. Tylko nie do końca znika cały czas jest to wyczuwalne i teraz w losowych momentach sie powiększają. Brałam tabletki przeciwuczuleniowe na to ale w sumie nie pomagały może na chwile. Na szyi mimo tego wyczuwam tez inne guzki?

Witam , proszę udać się do lekarza rodzinnego lub chirurga , którzy po zbadaniu Pani zadecydują o dalszych ew. badaniach. z.żurawski