Co powoduje powstawanie guzków na nerce?

Rok temu wykryto u mnie guza AML nerki wielkości 7x12cm 4miesiace temu usunięto mi całą nerkę wraz z guzem u prof Chłosty w Krakowie , na drugiej nerce są tez male ogniskaaml wielkości 7mm moje pytanie brzmi z kad dietę guzki biorą ? Czy dieta ma znaczenie czy za dużo błonnika tłuszczu cukru ?

Problem ten powinna Pani omówić przede wszytkim ze swoim nefrologiem lub onkologiem. Dieta ma wpływ bardzo duży wpływ na ogólny stan zdrowia i jest czynnikiem ryzyka w powstawaniu zmian nowotworowych. Nie da się jednak bardzo dokładnie określić czy i jeżeli tak to jakie produkty spożywcze są szczególnie odpowiedzialne za konkretne tyoy raka. Składnikiem znacznie ograniczanym w dieicie osób cierpiących na zmiany nowotworowe o dowolnym podłożu jest przede wszystkim białko (gdyż "odżywia" ono zmiany nowotworowe).