Co powoduje powtarzające się silne skurcze brzucha?

Mój problem to powtarzające się bardzo silne skurcze brzucha po środku,mdłości i rzadko wymioty. Z badan miałem gastroskopie(refluks),CRP,DDimmery,Morfologie,Kał krew utajona,kał pasożyty,USG brzucha. Wszystkie badania w normie. Od roku leczę się na nerwicę. Czy poszerzyć diagnostykę o coś jeszcze ? Od czego mogą występować takie stany? teraz jakby się to nasiliło. Stolec podczas tych skurczy bardzo luźny. Załatwiam się 2-3x dziennie przeważnie bardzo luźno.

Witam,
nerwicę leczy się psychoterapią, wysoką skuteczność wykazuje paradygmat poznawczo - behawioralny.
Zaburzenia lękowe objawiają się przyspieszonym pulsem (tachykardią) i podwyższonym ciśnieniem krwi, uciskiem w klatce piersiowej, problemami gastrycznymi, wskutek pobudzenia układu współczulnego (nadnercza produkują katecholaminy - adrenalinę i noradrenalinę), w stanach zagrożenia, np., strach, gniew, organizm mobilizuje się do działania., może występować napięcie mięśniowe, ból w okolicy karku i pleców. Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy 3 czynniki lęku:
(1) Poznawczy (myśli, wyobrażenia).
(2) Fizjologiczny (doznania w ciele).
(3) Behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te aspekty wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania,
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym, wskazana jest relaksacja i psychoedukacja, odpowiednio dobrane leczenie może poprawić jakość Pana życia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Nie podał Pan rodzaju leczenia p/nerwicowego, ale wydaje się ono nieskuteczne! Jeżeli objawy są uporczywe należy zastosować leczenie farmakologiczne i odpowiednią psychoterapię. W przypadku słabej odpowiedzi należy zastosować w odpowiednich dawkach lek grupy SSRI plus Stabilizator napędu i nastroju, plus ew. na krótko którąś z benzodiazepin. Aktualnie ma Pan całkiem nieźle rozbudowaną nerwicę hipochondryczną.
Rodzaj psychoterapii również można zmieniać!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.