Co powoduje przewlekłe bóle głowy?

Witam, od kilku miesięcy zmagam się z przewlekłymi bólami głowami. Pojawiają się najczęściej rano i cechują się promieniowaniem bólu od skroni ("pulsowanie skroni") po potylicę. Intensywność tych bólów jest różna, czasami są łagodne, a czasami na tyle silne, iż nie pozwalają na normalną pracę. Jeśli chodzi o leki, jakie przyjmuje, to od roku leczę nerwicę natręctwa za pomocą wenlafaksyny, . Poza tym nie przyjmuje żadnych innych specyfików. Czym takie bóle mogą być spowodowane?

Proszę pójść do lekarza z tymi dolegliwościami. Najpierw do psychiatry i mu o tym powiedzieć. Specjalista oceni czy nie jest to efekt uboczny leku lub objaw nerwicy.

Bardzo mozliwe, że Pana lekarz skieruje Pana do innego specjalisty by sprawdzić, upewnic się czy przyczyny mogą leżeć gdzie indziej. Trzeba to wykluczyć.

Proszę nie zwlekać i nie cierpieć tylko działać i zgłosić się szybko do lekarza.

Życzę zdrowia i spokoju

Witam Pana
Wskazana jest konsultacja z neurologiem, który pokieruje
dalszą ścieżką diagnostyczną (np. tomografia głowy).
Jeżeli wyniki będą w porządku, to znaczy że bóle głowy
wynikają z nerwicy lub są skutkiem ubocznym przyjmowanego leku.
Powinien Pan też wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy nerwicy natręctw i nie rozwiązuje Pana problemów,
jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę natręctw
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy natręctw, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl