Co powoduje przewlekłe zmęczenie i senność od dwóch miesięcy?

Dzien dobry, od dwóch miesięcy non stop czuje się zmęczona. Po śnie organizm nie regeneruje się, jak wstaję dalej czuję się senna. W ciągu dnia czuję sie słaba i nie mam siły na żadną aktywność, mam ochotę tylko spać. Jakiś czas temu miałam duże stresy, które trwały dość chwilę, jednakże ustały. Czy moze byc to konsekwencja stresów? Podkreslam, ze zmeczenie trwa juz 2 miesiące i nie mija mimo braku stresu. Byłam u lekarza, ktory zlecil mi TSH, cukier, morfologia, żelazo jednak nic nie wyszło.

Witam!
Badanie neurologiczne, RM głowy, EEG i w zależności od wyników dalsze działanie. Nie można wykluczyć podłoża nerwicowego. Poradnia Zdrowia Psychicznego, testy projekcyjne, profil osobowości, podatność na sugestię, poziom obaw i lęku i leczenie: psychoterapia z udziałem leków p/lękowych.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Długotrwały stres może prowadzić do pogorszenia pamięci,
chronicznego bólu głowy, problemów z trawieniem,
cukrzycy, chorób serca i układu krążenia, zaburzeń lękowych,
nerwicy, depresji i wielu innych zaburzeń.
Skutki stresu cały czas postępują.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Skoro wszystkie wyniki badań są prawidłowe, to przyczyną
Pani ciągłego zmęczenia mogą być wspomniane przez Panią
„duże stresy”.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym
organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju,
pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do zmęczenia a nawet do wyczerpania.
Jeżeli, jak Pani pisze kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak energii i ciągłe zmęczenie, to można przypuszczać,
że „duże stresy” przyczyniły się do wystąpienia zespołu
przewlekłego zmęczenia, depresji lub nerwicy neurastenicznej,
która objawia się właśnie ciągłym brakiem energii, ogólnym osłabieniem,
zmęczeniem, trudnościami w koncentracji , niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami stresu i ciągłego zmęczenia
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl