Co powoduje przewlekły ból głowy przez 5 dni?

witam, 5 dzień z rzedu boli mnie głowa. Bol jest lekki ale stały, nie wymaga leków i czasem o nim zapomnę ale rzadko. o każdej porze taki sam. Nie wybudza mnie w nocy ale przeszkadza w dzień, od rana do wieczora tak samo. Jest taki otepiajacy. Mam nerwice, bolało mnie już jelito, żołądek i serce. Teraz tamtych dolegliwości nie czuje ale czuje bol glowy. Bol się potrafi przemieszczać z potylicy na prawą skroń.Jak o tym myślę to mnie mdli. Mogę mieć guza mozgu czy to nie charakerystyczne objawy ?

Dzień dobry,

nie wykluczone, iż ból głowy ma podłoże nerwicowe. Zaleciłbym jednak wizytę u neurologa, żeby wykluczyć neurologiczne podłoże dolegliwości. Jeśli badanie nie wskazywałoby na przyczynę neurologiczną- jest wielce prawdopodobne, iż ból jest psychogenny. Ponadto -ból głowy nie jest charakterystyczny dla guza mózgu- jest szereg innych przyczyn mogacych go wywoływać- od migrenowych po naczyniowe (np. zmiany ciśnienia tętniczego).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

W przypadku takich dolegliwości warto wykonać badania neurologiczne. Jeśli nic w nich nie wyjdzie to przyczyn warto szukać w sferze emocjonalnej - tym bardziej, że ma Pan nerwicę. Przez pewien czas wykonywałem badania psychologiczne na oddziale neurologicznym. Dość często diagnozowałem w sytuacjach gdy ktoś skarżył się na ból głowy, a po zestawie badań lekarze stwierdzali, że nie ma powodów żeby bolała. W takich sytuacjach po konsultacji psychologicznej okazywało się, że takie powody są - ale nie w sferze somatycznej tylko w emocjonalnej. Pacjenci reagowali wtedy "uff, jednak nic mi nie jest" (chodziło o to, że nie było dolegliwości somatycznych). Jednak zaniedbanie swoich emocji też nie prowadzi do niczego dobrego. Myślę, że warto, żeby zgłosił się Pan do psychologa lub psychoterapeuty.
pozdrawiam Pana, RG.