Co powoduje przewlekły katar i uczucie zmęczenia?

Mam 22 lata od dłuższego czasu zmagam się z dziwnymi dolegliwościami od zaczęło się od przewlekłego kataru dziś jest on codziennie, towarzyszy mi ciągle zmęczenie brak entuzjazmu niestabilonosc nerwowa mam wrażenie że zamykam się w sobie. W ciągu ostatniego miesiąca sytuacja się dramatycznie pogorszyła 3 tygodnie temu delikatnie omdlalem tydzień temu sytuacja się powtórzyła z tym że do omdlenia doszło kolotanie serca i draganie rąk, do tej pory na twarzy jestem blady a oczy mam obciążale

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka internistyczna, alergologiczna, laryngologiczna w celu odnalezienia przyczyny problemu i zastosowania kompleksowego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Jeżeli badania nie wykażą podłoża somatycznego, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy mogą sugerować zaburzenia
Nerwicowe. Warto jednak skonsultować swoje problemy
z lekarzem i wykonać badania w celu wykluczenia
przyczyn somatycznych.
Jeżeli wyniki będą w porządku to możliwe, Pana niestabilność
nerwowa i pozostałe dolegliwości mają podłoże psychologiczne,
np. przeżywane emocje, stres, zaburzenia nerwicowe,
czy zaburzenia depresyjne
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, podczas
której wzmocni Pan poczucie własnej wartości,
odzyska Pan równowagę wewnętrzną, życiową energię
i radość życia.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Objawy o których Pan pisze prawdopodobnie mają podłoże psychologiczne. Niezbędna jest konsultacja ze specjalistą psychologiem/psychoterapeutą/psychiatrą. Dopiero po zapoznaniu się z Pańską sytuacją życiową, oraz historią choroby możliwe będzie postawienie jakiejkolwiek diagnozy.
Objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane m. in. przez uporczywy i długotrwały stres, lub trudności doświadczane w życiu osobistym. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ mogą się one nasilać, a nawet doprowadzić do depresji. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem zgłaszanego przez Pana problemu byłaby psychoterapia.