Co powoduje przykurcz palców u nóg?

Witam moje pytanie brzmi co to może być ostatnio dość często mam przykurcz palców u nóg? Potas i magnez w normie.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
jeśli magnez i potas są w normie, istnieje kilka innych czynników, które mogą powodować skurcze (zaburzać poziomy magnezu i potasu w organizmie), m.in. jest to spożywanie leków na nadciśnienie oraz moczopędne. Mogą być również skutkiem biegunek czy zażywania środków przeczyszczających. Wtedy, dla przywrócenia poziomu i składu płynów ustrojowych, warto sięgnąć po dostępne w aptekach preparaty nawadniające, które, skuteczniej niż sama woda, przywrócą prawidłowy poziom płynów i elektrolitów. Jeśli jednak zauważa Pan na nogach liczne pajączki i przebarwienia warto byłoby skierować się z tym problemem do lekarza aby skierował Pana na odpowiednie badania, może być to oznaką nieprawidłowego działania układu nerwowego, którego objawami są właśnie skurcze.

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl