Co powoduje pulsowanie zęba podczas leczenia kanałowego?

Witam. Od 3 dni delikatnie pulsuje mi ząb, dolna szóstka, mam dwie plomby, z boku i na górze, jedną plombe z boku tydzien temu wymienialam na nową, stomatolog powiedział, ze mam głęboką dziurę, widzialam z lusterku, zszokowalo mnie. Lecz on z powrotem zalepil mi plombą. Pulsacje sa lekkie ale wydaje mi sie ze moze cos sie dziać. Wizyte u innego lekarza mam 24sierpnia, moze do tego czasu sie pogorszyc? Czy bedzie leczony kanalowo? Pozdrawiam.

Prawdopodobnie próchnica była głęboka i będzie konieczne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Do czasu kolejnej wizyty może nastąpić pogorszenie i dolegliwości się nasilą. W przypadku pogorszenia proszę jak najszybciej wykonać leczenie kanałowe. Odnośnie wypełnienia to powinno się zawsze wymieniać je w całości, nie wiadomo czy nie została próchnica pod starą "plombą".