Co powoduje pustkę w głowie?

Witam. Mój problem polega głównie na pustce w głowie, która jest bardzo męcząca, braku koncentracji, słabej pamięci, nagłej zmiany nastroju. Czasami mam uczucie bezwładu kończyń, ciężko podnieść mi ręce(dosłownie) i dopada mnie w tym momencie bezsilność i osłabienie. Drżenie rąk, powieki, wargi, palca jest normą. Czasami zdarzają się dziwne tiki szyją, głową, ręką, nogą gdy się stresuję. Również czuję ucisk w klatce i uczucie jakby serce chciało wyskoczyć z klatki piersiowej. Dziękuję za odpowie

Dobry wieczór.

Opisane przez Pana objawy są niezbywalne i nad wyraz niepokojące.
W związku z powyższym proszę jak najszybciej skonsultować się z ekarzem rodzinnym, który wyda ew. skierowanie do neurologa.

Dariusz Pysz-Waberski

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na objawy nerwicowe, wskazana konsultacja
w Poradni zdrowia psychicznego, celem zdiagnozowania i leczenia opisanych przez Panią
objawów.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Objawy, które Pani opisuje są bardzo niepokojące. Domyślam się, jak trudno musi być Pani funkcjonować z uczuciem bezsiły i braku kontroli nad własnym ciałem.
Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu o doświadczanych trudnościach. Lekarz pokieruje Panią do odpowiedniego specjalisty. Konieczna jest dokładna diagnostyka medyczna. Proponuję także umówić się do psychoterapeuty aby wykluczyć, że doświadczane trudności mają podłoże psychologiczne.

Opisane przez Panią dolegliwości muszą być naprawdę niepokojące i uciążliwe. Proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego i opisać wszystkie objawy (nawet te, dotyczące pamięci, nastroju, uczucia pustki itd.). Lekarz powinien skierować Panią do neurologa i kardiologa, w celu wykluczenia ewentualnych przyczyn somatycznych. Opisane obawy mogą być pochodzenia psychosomatycznego, jednak przed udaniem się na psychoterapię, konieczne będzie wykluczenie przyczyn somatycznych.

Pozdrawiam i życzę dużo spokoju,Proszę zgłosić się do doświadczonego psychoterapeuty, zajmującego się obszarem seksuologii. Czytam, że zrobiła Pani wszystko co mogła w przeszłości nie utrzymywanie kontaktu jest czasem najlepsza formą zadbania o siebie, a niestety bliscy, z różnych powodów nie zawsze wiedzą jak najlepiej nas ochronić. Konsekwencje nadużycia seksualnego i nieadekwatnej reakcji na ujawnienie go mogą być niezwykle trudne, aby poradzić sobie z nimi samodzielnie. Aby zadbać o siebie w odpowiedni sposób konieczna będzie tu relacja z doswiadczonym specjalistą.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!
www.katarzynatulaza.pl