Co powoduje rwanie i ból w kolanie podczas prostowania nogi?

Dzień dobry. Od kilku dni odczuwam rwanie i ból w kolanie pojawiający się tylko przy prostowaniu (głównie przy chodzeniu) oraz przy podnoszeniu nogi (wchodząc po schodach Ból umiejscowiony jest z boku po wew. stronie. Początkowo sądziłam że to żylak jednak promieniuje on "pod" kolano. Od dziecka kolana trzeszczą i przeskakują. Nie miałam urazów, mam siedzącą pracę, nie wykonuję ćwiczeń mogących mocno obciążać kolana. Kolano nie boli przy dotyku, nie puchnie, nie jest czerwone. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie by moc coś powiedzieć proponuje udac się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć