Co powoduje silne bóle i ucisk za mostkiem?

Od miesiąca miałam silne bóle i ucisk za mostkiem promieniujacy w prawa stronę. Ostatnio miałam silne bóle po zjedzeniu czegokolwiek. Byl to bardzo silny ból, jakby w srodku byla rana. Czulam tez rano kwas w ustach. Bralam leki IPP, Ranigast, Maalox oraz Ulgastrin. Po tygodniu dolegliwosci ustapily, dzieki zawiesinie Ulgastrin. Podejrzewano chorobe wrzodowa, nadzerke lub przepukline przelyku.nie mialam bolow brzucha.gastroskopia dzis nie wykazala niczego.czy branie ipp moglo sfalszowac wynik i ukryćnadzerke

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyjmowanie IPP mogło zafałszować obraz badania, przy utrzymujących się dolegliwościach do rozważenia powtórne wykonanie badania bez lekow przez przynajmniej tydzień.
Pozdrawiam