Co powoduje silne bóle jajników i dlaczego mam napuchnięty brzuch?

Witam! Zacznę od tego, że w tym miesiącu zaczęłam przyjmować 3 blister tabletek antykoncepcyjnych i z moim chłopakiem nie zabezpieczamy się w żaden inny sposób oprócz właśnie tychże tabletek. Przez ostatnie 3 tygodnie odczuwam bóle jajników, jakby ich pulsowanie. Był pewien moment, kiedy ból był nie do zniesienia. Brzuch jest napięty. Jestem zmęczona, miewam nudności, ale poza tym nie występują u mnie żadne inne objawy. Martwię się, czy jest to ciąża czy może jakaś choroba. Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne regularnie to nie ma potrzeby stosowania innych metod antykoncepcji. Doustna antykoncepcja hormonalna cechuje się najniższym indeksem Pearla, czyli największą skutecznością wśród metod zabezpieczenia.
Ciążę może wykluczyć jedynie lekarz ginekolog lub poprzez wykonanie testu ciążowego.
Pani objawy są jedynie objawami sugerującymi ciążę, będącymi wskazaniem do przeprowadzenia podstawowych badań. Ze względu na nasilenie objawów bólowych konieczna jest wizyta u specjalisty, który wykona badanie USG. Badanie to pozwoli wykluczyć ciążę lub znaleźć inną przyczynę Pani dolegliwości.

Jeżeli zdecyduje się Pani na wykonanie testu ciążowego w domu, a wynik wyjdzie negatywny warto udać się do lekarza rodzinnego, który zbada brzuch i ustali przyczynę Pani dolegliwości.

Pozdrawiam