Co powoduje silne bóle pośladka?

Kobieta, 52 l. Od miesiąca silny ból pośladka, promieniuje do nogi aż do stopy. Uniemożliwia chodzenie. Leczona przez lekarza rodzinnego na rwe kulszową. Seria zaszczyków 3 tyg. nie bez ulgi. Jedynie znosi ból na chwilę. Neurochirurg wstrzykuje blokadę kręgosłupa. Żadnej poprawy. Rezonans odcinka lędźwiowego pokazuje wielopoziomowe dyskopatie i trzy uciski oponowe. Zdanie neurochirurga to nie powinno dawać az takiego bólu. Nowotwor?Ginekologicznie wykryty torbiel na jajniku poza tym w normie.

Witam, z pani opisu można przypuszczać, że jest to zespół mięśnia gruszkowatego. Pacjenci często odczuwają silny ból pośladka, który znacząco ogranicza normalne funkcjonowanie. Ból może dotyczyć samego pośladka lub promieniować do stawu biodrowego lub kończyny dolnej. Dolegliwości najczęściej nasilają się w czasie chodu lub dłuższego siedzenia. Z wywiadu wynika, że ból pojawił się po intensywnym wysiłku, długotrwałym przebywaniu w pozycji siedzącej, ale bardzo często zdarza się również, że osoba nie potrafi wskazać żadnej konkretnej przyczyny. Jeśli ból promieniuje aż do stopy. Zespół mięśnia gruszkowatego bardzo często mylony jest z rwą kulszową. W celu potwierdzenia diagnozy lub jej wykluczenia należałoby z panią przeprowadzić szczegółowy wywiad i badanie.
Jeśli ból jest stały, nie zmienia się w ciągu dnia, nie zmienia się pod wpływem przyjmowania różnych pozycji, wówczas należałoby poddać Panią dalszej diagnozie.
Pozdrawiam.