Co powoduje silne bóle w dole brzucha i co oznacza wynik RTG?

Witam, Z powodu silnego bólu w dole brzucha mój tato został skierowany do szpitala. Koniec końców okazało się, że miał dwa kamienie 4mm i 6mm. Przy okazji wykonano RTG jamy brzusznej. Proszę o informację czy wynik przeglądowego RTG jamy brzusznej jest prawidłowy. Wątroba jednorodna, o prawidłowej echogeniczności, niepowiększona, bez wyodrębniających się zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy echoujemny, cienkościenny, bez złogów. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe, naczynia wrotne oraz żyły wątrobowe nieposzerzone. Nerki w położeniu typowym, wielkości prawidłowej, z zachowanym zróżnicowaniem miąższowo-zatokowym, bez cech zastoju i ewidentnych złogów oraz zmian ogniskowych. Poszerzona miedniczna nerkowa prawej nerki, w wumiarze ap mierzy 1,7 cm. Kielichy nerkowe nieposzerzone. Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu - jednorodna, niepowiększona. Ogon przesłonięty przez gazy jelitowe. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Aorta brzuszna w widocznym zakresie nieposzerzona. Przestrzeń zaotrzewnowa częściowo przesłonięta gazami w jelitach, w uwidocznionym obszarze struktur heterogennych w tym powiększonych węzłów chłonnych nie stwierdza się. Pęcherz moczowy słabo wypełniony moczem, echoujemny. Na tym tle gruczoł krokowy niepowiększony, do dokładniejszej oceny przy dobrze wypełnionym pęcherzu moczowym, Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie uwidoczniono.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej ok a kamica była po której stronie ? Wskazana wizyta u urologa