Co powoduje silne wzdęcia i bóle?

Mam nastepujacy problem. Wczoraj rano obudzilem sie z silnym wzdeciem brzucha po nasilaniu sie i oddaniu glosnych gazow wzdecia zeszly ale poczulem nieprzyjemny bol z prawej strony. Jest on stały. Nieprzyjemny lecz do wytrzymania. Co ciekawe mogę jego ból wyzwolic naciskając okolice LEWEGO podbrzusza! Naciskam więc lewa strone a zaczyna boleć prawa. O czym to świadczy? Jakieś uszkodzenie jelit po silnym napinaniu się, ucisk narządu? Dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to infekcja wirusowa żołądkowo jelitowa albo zrosty. Może pan spróbować leków rozkurczowych . W razie nie ustępowania bólu sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam